Susam

Susam

Rasgra olarak dünyada susam ticaretinin öncü oyuncularından biriyiz. Afrika'da yetişen Etiyopya, Nijerya, Sudan, Mozambik, Tanzanya, Uganda, Burkina Faso susamlarını yerinde kendi kurduğumuz susam eleme tesislerinde eleyip Türkiye'de bize ait olan Serbest Bölgeye getirip 3. ülkelere satışını gerçekleştirmekteyiz senelik 21.000 ton susam ticareti yapmaktayız. Afrika'da susam üreticilerine doğru ekim yapmalarını sağlayacak bilgi ve becerileri yerinde birebir vererek susam kalitesinde ciddi ivme kazandırmış bulunmaktayız. Önceliğimiz Kalite ve Gıda Güvenliğini arttırmaktır. Biz sizi önemsiyoruz o yüzden Gıda Hijyenine grup olarak her geçen gün daha çok yatırım yapıyoruz. Mikrobiyolojik testler üretim tesislerinde, ana hammadde kabulünde ve son nihai ürünlerde çok sık olarak yapılmakta ve genel mıntıka temizliği her bölümde çok etkili bir şekilde sağlanmaktadır.

Ürün Tanımı: Sesamum indicum L. (Pedaliaceae) türüne giren bitki tohumlarının tekniğine uygun olarak kurutulmasıyla elde edilir. Tohumları yağlıdır.
Yağının kalitesinden dolayı susam yağlı tohumların kraliçesi olarak bilinmektedir. Susam tahinin ana maddesidir. Susam simit, ekmek, bisküvi, pasta, börek ve şekerlemelerde kullanılır.
Ürün çeşitlerimiz; beyaz susam, bisküvilik susam, pastalık susam, simitlik susam.

HIZLI ERİŞİM

İNSAN KAYNAKLARI

RASAGRA KATALOG

SOSYAL MEDYA

Bizleri resmi sosyal medya sayfalarımız üzerinden takip ederek en güncel haberleri öğrenebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Evren Mah. Atatürk Blv.
NO:43/3 33260
Akdeniz / Mersin / TR
T. +90 324 221 47 70 (pbx)
F. +90 324 221 47 73 (pbx)